21/1/2016
Od nudlí k virtuálním prohlídkám

Vždy mne přitahovali fotografie podlouhlého tvaru, tedy panoramata.


Když jsem si v roce 2004 pořídil  svůj první digitální fotoaparát konica minolta A2 nadchla mne možnost skládat fotografie do panoramat.
Postupně jsem s přestávkami fotografoval, skládal, řešil soft na skládání a zase fotil, vyráběl udělátka na fotografování panoramat. 
Pak někdy kolem roku  2010  :-)  jsem objevil virtuální prohlídky, chcete-li  360o panorama neboli sférické panorama a také 3D prohlídku a nevím jak všelijak se jmenují, prostě fotografie která zobrazuje svět v třistašedesáti stupních, interaktivně promítnutou na monitoru. Hned jsem věděl, že to nutně potřebuji umět, opět jsem začal řešit soft, udělátka a fotit , skládat, zkoušet, ladit, a v hojné míře slídit na internetu. Postupně jsem dal do kupy, fotoaparát + objektiv, stativ s panoramatickou hlavou a software který to vše poskládá a  postará se o publikování v interaktivní formě. Dnes již vím jak na to, ale stále se dá přistupovat k tomuto způsobu zobrazování kreativně a vymýšlet různé, jak já s oblibou říkám, bejkárny.
Například planetky, k planetkám se určitě ještě vrátím nebo hra s malou hloubkou ostrosti, či nafotografování portrétu mírným teleobjektivem na více fotografií a následné složení dostane efekt velkoformátové kamery s opravdu detailním rozlišením. 
Momentálně fotografuji s panoramatickou hlavou  PANOMAXX2 BASIC-Set
Fotografie skládám v AUTOPANO GIGA a virtuální prohlídky pro web exportuji v KOLOR PANOTOUR 
 
 
                                                                                     Planetka Bledulky Králova zahrada Česká Třebová
 
 
                                                                                                                             Zde je kompletní virtuální prohlídka penzionu Statek U Kubů
 
 
 

zpět na blog